Η Ιστορία του Λαός & Καλαμάκι
Ως λάτρης του παλιού ελληνικού κινηματογράφου, ο ιδιοκτήτης του Λαός και Καλαμάκι, εμπνεύστηκε από το όνομα της αγαπημένης του ταινίας, «Λάος και Κολωνάκι» και δημιούργησε ένα δικό του εστιατόριο/σουβλατζίδικο.
Η φιλοσοφία μας
Με το slogan μας, « Εδώ τρώνε τα παιδιά μας! » δεσμευόμαστε να προσφέρουμε μια γευστική εμπειρία που οι γονείς μπορούν να εμπιστευτούν και τα παιδιά θα λατρέψουν. Γι' αυτό προμηθευόμαστε τα πιο φρέσκα υλικά, προετοιμάζουμε τα πιάτα μας με προσοχή και τηρούμε τα υψηλότερα πρότυπα καθαριότητας και ασφάλειας. Όταν τρώτε μαζί μας, να είστε σίγουροι ότι κάθε γεύμα παρασκευάζεται με την ίδια αγάπη και προσοχή που δίνουμε και στη δική μας οικογένεια, εξάλλου, εδώ τρώνε τα παιδιά μας!
![giaourtlou laos kai kalamaki kebab wine meat souvlaki gyros athens](/site/assets/images/uploads/388_14024_618c4d905382_o.jpg)
![laos kai kalamaki athens greece burger fries cheese wine salad meat](/site/assets/images/uploads/398_14024_6eaf2e05753c_o.jpg)
![laos kai kalamaki food athens greece meat kebab gyros souvlaki pork chicken vegan wine](/site/assets/images/uploads/25_4_87c07c6a9ccb_o.jpg)
![laos kai kalamaki food athens greece meat kebab gyros souvlaki pork chicken vegan wine](/site/assets/images/uploads/391_14024_66c4a03180ba_o.jpg)
![laos kai kalamaki club sandwich salad wine meat athens greece](/site/assets/images/uploads/399_14024_e964056f13e4_o.jpg)
![laos kai kalamaki food athens greece meat kebab gyros souvlaki pork chicken vegan wine](/site/assets/images/uploads/403_14024_4231b5b89c6c_o.jpg)
Ποιότητα
Όλα μας τα πιάτα είναι χειροποίητα, της ώρας και παρασκευάζονται αποκλειστικά από καταξιωμένους σεφ με αγνές πρώτες ύλες, ολόφρεσκα λαχανικά και νωπά κρέατα, τηρώντας ευλαβικά όλους τους υγειονομικούς κανονισμούς.
Σας περιμένουμε στο κοντινότερο κατάστημά μας ή μπορείτε να παραγγείλετε εύκολα και γρήγορα μέσα από την Ιστοσελίδα ή μέσω της εφαρμογής.
Λαoς & Καλαμακι
Φρέσκα προϊόντα σε χαμηλές τιμές
Παράγγειλε τώρα online ή μέσω της εφαρμογής μας!
Μερικά από τα πιάτα μας
γεμάτα χρώμα και φυσικά γεύση!